Judo a já

Jak jsem se k judu dostala?

Poprvé jsem judo zkusila ve 2 třídě na základní škole, tudíž mi mohlo být tak 8 let. I já jsem měla před první hodinou předsudky, že tam budeme kopat a dávat údery. Ovšem nyní jsem ráda, že je judo takové, jaké je.

Aby bylo judo taky zajímavé, máme škrcení a páčení loktů…

(díky bohu, že se smí až od mladších žáků)

Moje judistická minulost

Začala jsem s trénováním na základní škole. Konkrétně v té naší se trénovalo pod klubem Judo klub Kidsport. Tam mě začal trénovat Rostislav Lukš. Říká se mu prostě Rosťa. Pak ukončil práci trenéra a začal být rozhodčím. Po něm mě trénoval Jan Zavadil. Tomu se zas říká Záva. No a ten seknul s trenérstvím v našem klubu a začal trénovat ve Vršovicích. Dále si mě vybrali do (tehdá začínajícího) závodního týmu. Tam mě trénoval nynější trenér juniorské reprezentace Václav Sedmidubský a jeho manželkou Dádou Sedmidubskou. Pak nás začal trénovat David Dubský. V roce 2017 se Judo klub Kidsport přejmenoval na Judo Academy Praha. Za mě to byla příjemná změna. Nyní mě trénuje Jiří Vaněk, zakladatel Judo Academy Praha.

Moje největší úspěchy

Já nedokážu říct, který je nejlepší. Raduji se z každého vyhraného zápasu (vzhledem k tomu, že prohrané zápasy svým počtem válcují ty vyhrané, tak se není čemu divit že?). Ale tak abych vyšvihla nějaké ty větší úspěchy tak tady jsou:

  • Adler Cup Frankfurt (Německo) [-48 kg] 2018 – 2. místo
  • Grand Prix Ostrava (Česká republika) [-40 kg] 2017 – 3. místo
  • Salona Open (Chorvatsko) [-44 kg] 2018 – 2. místo
  • Přebor Prahy (Česká republika) [-52 kg] 2019 – 1. místo
  • Přebor Prahy, Mělnický pohár, Říčany Cup (Česká republika) [-52 kg] 2019 – 3x 1. místo v řadě

Jak jsem na tom s judem teď?

Mám modrý pás (kyu). Judo dělám od roku 2012. Stále trénuji v závodním týmu, i když už závodit nebudu. Více se věnuji trénování dětí a také rozhodcovství. No a budoucnost je ve hvězdách…